Z dumą mogę powiedzieć, że mój ojciec był wykształconym mistrzem krawieckim, czeladnikiem po stażu. Równie wielkie wyrazy wdzięczności należą się mojemu włoskiemu przyjacielowi Cosimo Martinelli, który pokazał mi najwięcej o sztuce krawiectwa i sprawił, że już nieodwracalnie połknąłem bakcyla. To dzięki niemu ostatecznie postanowiłem połączyć swoje życie z szyciem na miarę odzieży męskiej i w 2005 roku stworzyłem markę BIELENIA.

 

Mocno wierzę w siłę kontaktów między ludźmi. Zasada, którą się kieruję to podejmowanie współpracy tylko i wyłącznie z tymi producentami, do których mam zaufanie. Znam osobiście wszystkich swoich dostawców. Dzięki temu wiem, gdzie wytwarzany jest dany produkt, w jakich warunkach i jakie rzemiosło za tym stoi.

 

Najbardziej w mojej pracy lubię spotkania z klientami.  Zależy mi, aby mój klient kupując marynarkę, garnitur czy płaszcz miał możliwość dopasowania ubioru pod moim okiem. Mężczyźni przychodzący do studia Bielenia poszukują ubrania, które najlepiej wyraża ich styl.

Lubię dzielić się z klientami tym, co na prawdę dobre i współczesne w męskim krawiectwie. Mężczyzna zadowolony ze swojego wyglądu będzie szedł przez życie z większą pewnością siebie. I takich klientów pragnę wypuszczać ze studia Bielenia.

- Janusz Bielenia

Nasz Zespół

Stanisław Nowak

Krawiec najwyższej rangi, czarodziej wśród poprawek i niekonwencjonalnych rozwiązań krawieckich. Tak czy owak, zawsze Nowak!

Savannah Bielenia

Absolwentka szkoły modowo krawieckiej we Florencji. Odpowiedzialna za dobor kolekcji RTW.

Paco

Przedstawiciel najmiększych materiałów i dobry duch studia.